Tallinnas sõideti ringrajapaatide Eesti meistrivõistluste I etapp

17.06.2024

Pühapäeval anti Eesti meistrivõistluste avastart ringrajapaatidele. Etapil võeti mõõtu kolmes paadiklassis: GT-15, GT-30 ja OSY-400. Päikeseline kuid tuuline ilm GT-15 ja GT-30 paadiklasside starte ei seganud, kuid OSY-400 klassis selgitati võitja ühe sõidu tulemusena.

GT-15 klassis sai esimeses sõidus parima stardi Kevin Sillaots, kes asus sõitu peale esimest pööret juhtima. Stardigrupi taha otsa jäänud Paul Richard Laur hakkas ringi-ringilt konkurente eest ära noppima ja sõidu viimastel ringidel suutis tõusta mööda terve sõidu teist kohta hoidnud Tristan Koidust. Sõiduvõit läks Sillaotsale, teine oli Laur ja kolmas oli Koit.

_SC_0171

Teises sõidus läksid kohe stardist Sillaots ja Laur oma teed ning kolmandat kohta asus hoidma Koit. Lauri ja Sillaotsa duell kestis terve sõidu ning finiši lipu langedes sai sõidust maksimum punktid Sillaots, teine oli Laur ja kolmas Koit.

Kolmandas sõidus aga tabas stardis Sillaotsa ebaõnn - soenduse ajal töödanud gaasitross purunes kohe stardis ning sellega oli Kevini sõit lõppenud. Laur võttis sõidust kindla võidu ning koos sellega vormistas omale ka etapivõidu. Teise koha punktid läksid Koidule ning kolmas oli Alfred Raadik. Etapivõit siis Paul Richard Laurile, teise koha punktid läksid Kevin Sillaotsale ja kolmas oli Tristan Koit.

_SC_0283

GT-30 klassis olid stardis nii värske Euroopa meister Kärol Soodla kui hõbemedali omanik Erik Suuk  ja nende vahel oligi oodata põhiduelli. Oma esimest võistlust GT-30 oli tegemas GT-15 klassi möödunud hooaja maailma- ja Euroopa meister Paul Richard Laur.

_SC_0141

Fooritulede kustudes oli Euroopa parimate start väga võrdne, kuid esimeses pöördepois sai määravaks Eriku esimene stardipositsioon mis andis väikese eelise ja Suuk asus sõitu juhtima Soodla kohe kannul. Esimesed kolm ringi survestas Soodla liidrit päris korralikult, kuid möödasõiduks võimalust ei tekkinud. Laur hoidis kindlalt kolmandat kohta. Järgmises kahes stardis kõik kordus ja etapivõidu võttis maksimumpunktidega Erik Suuk, teise koha punktid sai Kärol Soodla ja oma GT-30 debüütvõistlust teinud Laur oli kolmas.

_SC_0289

OSY-400 klassi jaoks oli ilm natuke liiga tuuline ja osalejad pidid piirduma ainult ühe stardiga. Teiselt kohalt startinud möödunud hooaja maailmameister Rene Suuk möödus esimeses pöördes esikohalt startinud Jaan Erik Brannost ja hoidis liidrikohta kuni lõpuni. Jaan Erik Branno lõpetas teisena.

_SC_0237

Eesti meistrivõistluste II etapp sõidetakse 06.-07. juulil Lätis Aluksnes.

Loe veel Veemoto tegemistest

Viljandi järvel selgusid ringrajapaatide Eesti meistrid

28.08.2024

Üle kuue aasta sai Viljandi järvel kuulda jälle ringrajapaatide mootorite mürinat ja viidi läbi Eesti meistrivõistluste viimane kolmas etapp.

Loe edasi

Toilas pandi punkt jetispordi Eesti meistrivõistlustele

26.08.2024

Ida-Virumaal Toilas pandi punkt Eesti jetispordi võistlushooajale.

Loe edasi

Eesti veemoto juunioritele EM-ilt hõbe ja pronks

13.08.2024

Soomes Imatral selgitati möödunud nädalavahetusel Euroopa parimad piloodid ringrajapaatide juuniorite võistlusklassis GT-15.