Veemotosport tähistas juubeliaasta algust ja kuulutas välja aasta sportlased

16.01.2024

Eesti Veemoto Liit alustas oma 100. juubeliaastat piduliku galaga, kus tunnustati aasta sportlasi ja peeti meeles aastate jooksul veemootorisporti pühendunud inimesi.

“Peale Eesti taasiseseisvumist on meie sportlased võitnud maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt kokku 324 medalit - neist 60 maailmameistritiitlit mis on võidetud 26 sportlase poolt. Euroopa meistritiitleid on võidetud 64. Kuuel korral on meie sportlased kuulutatud Rahvusvahelise Veemoto Föderatsiooni
UIM aasta noorsportlaseks ja aasta sportlaseks. 100. aasta ajalukku lähevad Haugasmäe 7 järjestikku võidetud MM-tiitlit, meie noorsportlaste ülisuur domineerimine ringrajapaatide ja jettide kõikides tiilitvõistluste noorteklassides. Jetispordi kiire areng ja sportlaste tõusmine maailma tippude hulka.
Jasmiin Üprausi Pro ehk GP1 klassis maailmameistriks tulek. Erko Aabramsi Formula 500 klassi MM-tiitlid. Stefan Arandi jõudmine Formula 2 klassi ja sealt oma esimesel hooajal pronksmedali võitmine. See nimekiri on nii pikk, et võikski jääda loetlema. Me oleme väga tänulikud sportlastele, nende toetajatele,treeneritele, perekondadele. Hoolimata meie vähestest võimalustest neid toetada on nad käinud tiitlivõistlustel ja toonud Eestile palju au ning kuulsust.” võttis 100. juubeli märksõnad kokku peasekretär Algo Kuus.

EOK 100. sünnipäeva raames anti üle nimelised tänukaardid ja rinnamärgid meie inimestele, kes arendavad sporti rohujuure tasandil ning andnud sporti oma hinge. Rinnamärgid pälvisid: Ain Kõrts, Marek Laanisto, Lembit Aaslav-Kaasik, Henry Kiisa ja Algo Kuus.

Aasta ringrajasportlase tiitli võitis Stefan Arand. Arand võistles Formula 2 klassi MM-sarjas ja tuli uustulnukana neljast etapist kahel poodiumile.
MM-sarja kokkuvõttes võitis Arand pronksmedali.

Aasta ringrajasportlane Stefan Arand

Aasta jetisportlaseks kuulutati Jasmiin Üpraus. Üpraus tuli SKI Ladies GP1 slaalomi klassis maailmameistriks ja rajasõidus võitis SKI Ladies GP1 klassis
nii maailma- kui Euroopa meistrivõistlustelt hõbemedali.

Aasta nooreks jetisportlaseks kuulutati Arti Mölter. Mölter võistles jetispordi noorteklassis Runabout Junior GP4 ja tuli nii maailma- kui Euroopa meistriks.

Aasta nooreks ringrajasportlaseks tuli Paul Richard Laur. Laur domineeris terve hooaja ringrajapaatide noorteklassis GT-15 võites maailma- ja Euroopa meistritiitli ning lisaks veel neli erinevate riikide ja regioonide meistritiitlit.

Aasta ringraja noorsportlane

Aasta treeneriks kuulutati Aivar Arand. Aivar on viinud 2012 aastal veemotos alustanud Stefan Arandi läbi erinevate võistlusklasside ühe sammu kaugusele kuninglikust F1 klassist ja Formula 2 klassi MM-sarja pronks on ajalooline märk tervele Eesti veemootorispordile.

Aasta treener Aivar Arand

Aasta noortetreeneriks valiti Lembit Aaslav-Kaasik. Lembitu tegevus Tallinna Veemotoklubis on arendanud nii meie sporti kui ka sportlasi väga palju.
Iganädalastel treeningutel ei õpi noored temalt ainult võidusõitu vaid tegelevad ka paadiehituse ja tehniliste lahenduste väljamõtlemisega.

Aasta noortetreener Lembit Aaslav-Kaasik

Aasta ringrajaklubiks tuli mitmendat aastat järjest Tallinna Veemotoklubi. Tallinna Veemotoklubi sportlased võitsid möödunud hooajal
tiitlivõistlustelt kokku seitse medalit. Klubil on tugev noortespordi kandepind ja edukalt võistlusi korraldada suutev organisatsioon.

Aasta ringrajaklubi

Aasta jetiklubi tiitli võitis Eesti suurim klubi Vihur Jetsport. Vihuri sportlased osalesid aktiivselt tiitlivõistlustel, tegelesid noortespordiga ja
korraldasid jetispordi Eesti meistrivõistluste etapi.

Aasta jetiklubi

Loe veel Veemoto tegemistest

Eesti jetisõitjad Belgia MV I etapil

18.04.2024

Belgia toimus möödunud pühapäeval Belgia jetisõidu MV I etapp. Võistlus toimus eestlastele juba tuttaval Eau de Heure järvel, kus eelnevalt toimunud mitu IJSBA euroopa tiitlivõistlust. Meie võistlejaid oli stardis kokku kuus.

Loe edasi

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.