Toilas selgusid jetispordi Eesti meistrid

09.08.2023

Jetispordi Eesti meistrivõistluste neljaetapilise sarja viimane etapp sõideti Toilas Ida-Virumaal. Tiitlivõistluste vaheline paus lubas Toilas starti tulla kogu
Eesti paremikul. Sarja neljal etapil oli startides kokku 112 jetti ja lisaks eestlastele osalesid sportlased Soomest, Lätist ja Prantsusmaalt.

SKI Junior GP noorteklassis tuli Eesti meistriks Ander-Hubert Lauri. Hõbedale tuli Marten Tiik ja pronks läks Soome Topi Järvenpääle.

Noorteklassis Runabout Junior GP4 tuli Eesti meistriks käesoleva hooaja maailma- ja Euroopa meister Arti Mölter. Teisele kohale tuli Karl Kesküla ja kolmandaks sõitis ennast noormeestele kõva konkurentsi pakkunud Katarina Sepp.

IMGL0783

Runabout Ladies GP4 klassis sõitis sellel hooajal meistrivõistluste sarjas kaasa rekordilised 14 pilooti. Eesti meistritiitli võitis Annemarie Randla, hõbedale sõitis ennast Ester Rosin ja pronksile tuli soomlanna Reetta Sofia Rintanen.

Uues neljataktilises võistlusklassis SKI GP4 saavutas Eesti meistritiitli Ander-Hubert Lauri. Hõbedale sõitis ennast Toni Heiskonen ja pronksile tuli Henry Heininen.

Runabout GP4 klassis oli tihe konkurent läbi kõigi etappide. Eesti meistritiitli võitis Henry Kiisa, hõbedale sõitis ennast Marek Laanisto ja pronks kuulub Karl Keskülale.

DJI_20230805111037_0086_D

Kahetaktiliste mootoritega SKI GP3 klassis võttis Eesti meistritiitli Marten Tiik, hõbe kuulub Ander-Hubert Laurile ja pronks soomlasele Severi Salonenile.

SKI GP2 klassis tuli Eesti meistriks Marlon Tiik, teise koha saavutas Jerry Olin Soomest ja kolmas koht kuulub Toni Heiskonenile.

Kiireimas istuvas klassis Runabout GP1 võttis kolme etapivõiduga meistritiitli soomlane Tommi Mendolin. Hõbedale sõitis ennast vanameister Margus Kesküla ja pronksi saavutas Hardi Kuklase.

Kiireimas püstises klassis SKI GP1 võitis Eesti meistritiitli Jasmiin Üpraus, hõbemedali saavutas Prantsusmaa eest võistlev Kerto Kase ja pronksile tuli SKI GP1 klassis oma debüüthooaega tegev Ander-Hubert Lauri.

IMGL0323

Karikavõistluste klassides tuli SKI Hobby GP1 võitjaks Alari Tovstik, teiseks Marcus Videvik ja kolmas oli Harri Virkkunen. SKI Veteran GP1 klassi võitjaks tuli soomlane Arto Järvenpää ja teine oli Mait Pärg. Runabout Beginner GP4 klassis võttis võidu Ellar Kurvits, teine oli Raido Notton ja kolmas Kauri Kaunispaik.

Loe veel Veemoto tegemistest

Eesti jetisõitjad Belgia MV I etapil

18.04.2024

Belgia toimus möödunud pühapäeval Belgia jetisõidu MV I etapp. Võistlus toimus eestlastele juba tuttaval Eau de Heure järvel, kus eelnevalt toimunud mitu IJSBA euroopa tiitlivõistlust. Meie võistlejaid oli stardis kokku kuus.

Loe edasi

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.