Rene Suuk tuli OSY-400 EM-il hõbemedalile

26.06.2023
Poolas Chodziezis selgitati möödunud nädalavahetusel välja ringrajapaatide võistlusklassi OSY-400 Euroopa parimad piloodid. Eestit oli EM-il esindamas Rene Suuk. Rene jaoks on see kaheksas hooaeg võistelda ühes eestlaste edukaimas võistlusklassis OSY-400. Rene parimateks saavutusteks on hooajal 2020 saavutatud Euroopa meistritiitel ja 2021saavutatud MM-hõbe. Chodziezis oli teda aga ootamas kõva konkurents poolakate ja slovakkide näol.

Laupäeva hommikune vabatreening tervitas sõitjaid sooja ilma kuid ka kõvemate tuuleiilidega. Sõitjad olid sunnitud paatide seadistusi ümber muutma, et paadid tuulega lendu ei läheks.

Ajasõidust sai Suuk esialgu kuuenda aja kuid ajasõidu viimasel 10 minutil oli võimalus kõigil korraga veepeal olles oma tulemust parandada ja seal sõitiski Suuk omale välja kolmanda aja. Ajasõidu võidu võttis Chodziezi kohalik võidusõitja Cezary Strumnik, kellele järgnes vaid 0,26 sekundilise vahega Läti võidusõitja Janis Badaukis.
OSY-400 EM start

Esimeses stardis sai parima lähte Strumnik ja tema kõrval teine kiire poolakas Bartosz Rochowiak. Badaukisel head starti ei olnud ning ta langes kohe esimeses pöördes esikolmiku konkurentsist. Suuk võttis pöördepoisid paremini kui Rochowiak ja teisel ringil õnnestus tal poolakast mööduda. Strumnik jäid püüdmatuks, Renele sõidust teine koht ja Rochowiak lõpetas kolmandana. Teise sõidu stardis kõik kordus ja esikolmik lõpetas samas järjekorras - Strumnik, Suuk ja Rochowiak. Kolmandas sõidus aga hakkas juhtuma - stardiliini rikkunud sõitjad tekitasid kaose, kus Itaalia võidusõitja Martina Barbarini oli sunnitud esimeses pöördepois tegema avarii leedulasest Arvydas Transeikaga. Mõlemad piloodid jäid terveks. Kordusstardis rikuti veel kord liini aga enam punast lippu välja ei pandud. Sõit lõppes järjestuses Strumnik, Suuk ja kolmas oli järjekordne kiire poolakas Michal Pozniak. Peale zürii poolt sõitjate poolsete protestide lahendamist olid Strumnik ja Suuk võtnud kolmest sõidust maksimum punktid ning neljandasse sõitu vajadus minna puudus. Neljandast sõidust võttis võidu Pozniak, teine oli slovakk Miroslav Bazinski ja kolmas Rochowiak.
OSY-400 EM-i esikolmik

Euroopa meistriks kuulutati Cezary Strumnik, hõbemedali võitis Rene Suuk ja pronksile sõitis ennast Bartosz Rochowiak.

“Midagi kerget see võistlus ei olnud - kiired poolakad hingasid kogu aeg kuklasse. Väikesed tehnilised probleemid olid juba kodusel viimasel testil ja neid me kohapeal lahendada ei suutnud. Suured tänud meeskonnale, kes tegid ära tubli töö!!” võttis Suuk võistluse kokku.

OSY-400 MM toimub juuli keskel Inglismaal Oulton Broadis.

Loe veel Veemoto tegemistest

Eesti jetisõitjad Belgia MV I etapil

18.04.2024

Belgia toimus möödunud pühapäeval Belgia jetisõidu MV I etapp. Võistlus toimus eestlastele juba tuttaval Eau de Heure järvel, kus eelnevalt toimunud mitu IJSBA euroopa tiitlivõistlust. Meie võistlejaid oli stardis kokku kuus.

Loe edasi

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.