Lätis Engures sõideti jetispordi Läti MV IV etapp

16.08.2023

Lätis Engures sõideti jetispordi Läti meistrivõistluste IV etapp. Kohale oli läinud mitmeid Eesti sõitjaid, kes nautisid päikeselist ilma ja kargelt jahedat merevett. Viiteistkümnes masinaklassis olid eestlased stardis kümnes ja kõigis kümnes klassis tõusti ka pjedestaalile.

Runabout Junior GP4 klassis tuli esimeseks maailma-, Euroopa kui ka Eesti meister Arti Mölter. Teiseks sõitis ennast leedulane Dovydas Kutra ja kolmas oli Katarina Sepp.

Engura Katarina 2023

Runabout Ladies GP4 klassis läks võit Tartu võidusõitjale Ester Rosinale, teise koha saavutas Kristel Piiriste ja kolmandaks tuli lätlanna Madara Dzalbe-Kenava.

Engure Mölter 2023

Ester Rosin domineeris võistlust ka Runabout GP4 klassis võttes 47 punktiga esikoha. Teine-kolmas olid noorteklassis kaasa sõitvad Dovydas Kutra ja Arti Mölter. Üle pika aja oli Runabout GP4 klassis stardis ka Henri Koppas. Henri sõitis kaasa esimese sõidus ja lõpetas selle kolmandal kohal kuid enesetunne näitas et on veel vara ja peab veel laskma jalal taastuda kevadel saadud traumast.

Engure Rosin 2023

SKI Hobby GP1 klassis viis võidu koju Ahto Hallikma, teine oli Alekss Bogdanovs ja kolmas Harri Virkkunen. Harri ja Ahto sõitsid kaasa ka SKI Veteran GP1 klassis, kus võitjaks tuli Guntis Bogdanovs Lätist. Ahto lõpetas teisel kohal ja Harri oli kolmas.

Toni Heiskonen oli stardis SKI GP4, SKI GP2 ja SKI GP1 klassides. SKI GP4 klassis tuli etapivõit lätlaste Daniils Potrivailo ja Alberts Čupriksi ees. SKI GP2 klassis sõitis Heiskonen välja etapi teise koha ja SKI GP1 klassis tuli kolmandaks.

Engure Reinaas 2023

Mattias Reinaas sõitis kaasa neljas võistlusklassis SKI GP1 classic, SKI GP3, SKI GP2 ja SKI GP1. Kõigis klassides noppis ta ära ka etapivõidu.

Jetispordi Läti meistrivõistluste viimane etapp sõidetakse tuleval nädalavahetusel Jurmalas.

Fotod: Krista Anton

Loe veel Veemoto tegemistest

Eesti jetisõitjad Belgia MV I etapil

18.04.2024

Belgia toimus möödunud pühapäeval Belgia jetisõidu MV I etapp. Võistlus toimus eestlastele juba tuttaval Eau de Heure järvel, kus eelnevalt toimunud mitu IJSBA euroopa tiitlivõistlust. Meie võistlejaid oli stardis kokku kuus.

Loe edasi

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.