Lake Havasus lõppes jetispordi suurvõistlus World Finals

10.10.2023

Pea nädal aega Ameerika Ühendriikides Lake Havasus toimunud jetispordi suurvõistlus World Finals sai pühapäeval lõpu. Eesti sportlasi oli startides kokku lausa üheksa. Omale sobiva võistlusklassi said valida kõik kohale tulnud sõitjad lausa 56 erineva kategooria seast.

World Finalsi edukaimaks Eesti sportlaseks oli Mattias Reinaas. Reinaas sõitis kaasa viies kategoorias ja üldvõidu võttis ta PRO-AM Ski Modified, PRO-AM Ski Stock, PRO-AM Ski Superstock ja PRO-AM Ski 4 stroke Lites klassides. PRO-AM Ski Lites klassis tuli Reinaas kaheksandale kohale.

Mattias Reinaas GP3 World Finals 2023

PRO Ski Woman GRAND PRIX klassis osalev Jasmiin Üpraus saavutas võistluse kokkuvõttes teise koha. Esimesed kaks sõitu suutis ta hoida teist kohta ja viimases kolmandas sõidus lõpetas neljandana. Klassivõit läks Emma-Nellie Ortendahlile Rootsist ja kolmandaks tuli River Varner USA-st.

Ander-Hubert Lauri sõitis kaasa kahes võistlusklassis. Kahetaktilises PRO-AM Ski Lites klassis tuli Lauri võistluse kokkuvõttes üheksandale kohale ja neljataktilises PRO-AM Ski 4 stroke Lites klassis tuli Lauri neljandaks.

PRO-AM Ski Stock ja PRO-AM Ski Superstock klassides osalenud Marlon Tiik näitas head sõitu superstock klassis ning tuli Reinaasi ja Kuveidi sportlase AL MUTAWA Salemi järel kolmandale kohale. Stock klassis saavutas Tiik kaheksanda koha.

Marlon Tiik GP2 World Finals 2023

Karl Kesküla sõitis kaasa kahes võistlusklassis. AMATEUR Runabout Rec Lite klassis tuli Karlile viies koht ja NOVICE Runabout 1100 Stock klassis tuli kahe sõidu tulemusena kolmest kokkuvõttes 11. koht.

Toni Heiskonen võistles klassides AMATEUR Ski 4 stroke Lites ja NOVICE Ski Stock. AMATEUR Ski 4 stroke Lites klassis suutis Heiskonen tulla Uus-Meremaalase Jake Wilsoni ja kohaliku võidusõitja Haigen Smithi järel kolmandale kohale. NOVICE Ski Stock klassis tuli kahe sõidu kokkuvõttes kaheksas koht.

Toni Heiskonen GP4 World Finals 2023

Carmen Roosma tegi võistluse kaasa AMATEUR Woman Runabout 1100 Stock ja NOVICE Runabout 1100 Stock klassides. Ainult naistele mõeldud klassis saavutas Roosmaa kuuenda koha ja NOVICE Runabout 1100 Stock klassist tuli kümnes koht.

Margus Kesküla sõitis kaasa EXPERT Veterans Runabout Limited (35+) klassis, kus ta tuli Tai sportlase Supap Pulsopa ja Emiraatide sportlase Mohmmed Mohsini järel kolmandale kohale.

Mattias Siimann oli esimest korda stardis peale juuli alguses saadud jalavigastust ning osales klassides PRO-AM Runabout Stock ja PRO Runabout GRAND PRIX. Stock klassis läksid tulemused iga sõiduga paremaks ja kokkuvõttes tuli Qatari esindaja Waleed Alsharshani ja USA sõitja Tory Snyderi järel kolmandale kohale. Pro Runabout GP klassis sõitis Siimann kaasa stock jetiga võimsamate vastu ja sõitude kokkuvõttes saavutas kuuenda koha.

Mattias Siimann RB GP1 World Finals 2023

Loe veel Veemoto tegemistest

Eesti jetisõitjad Belgia MV I etapil

18.04.2024

Belgia toimus möödunud pühapäeval Belgia jetisõidu MV I etapp. Võistlus toimus eestlastele juba tuttaval Eau de Heure järvel, kus eelnevalt toimunud mitu IJSBA euroopa tiitlivõistlust. Meie võistlejaid oli stardis kokku kuus.

Loe edasi

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.