Aabrams ja Lember juhivad Saksamaa HydroGP-d

16.09.2023

Saksamaal Bad Saarowis on esimene võistluspäev õhtusse jõudnud. Hommik algas vabatreeningute ja ajasõitudega. Klassis F-500 ei olnud kellegil midagi vastu panna Erko Aabramsi kiirusele. Teiseks tuli poolakas Marcin Zielinski ja kolmas oli slovakk Marian Jung.

Klassis F-125 aga võttis ajasõidust võidu Joonas Lember ja tagas sellega omale esimeseks sõiduks parima stardikoha. Teine oli poolakas Michal Kausa ja kolmas bulgaarlane Viktor Lyubenov. Marek Peebal tehnika tõrkus ja ajasõidust tuli sellel korral neljas koht.

Esimeses F-125 sõidus sai parima lähte Lember ja rebis ennast konkurentidest pea terve sirge võrra eest ära. Teist kohta hoidis Mattia Calzolari ja kolmanda koha eest heitles Sebastian Kecinski. Viiendal ringil aga keeras pöördes oma paadi uppi itaallane Daniele Ghiraldi ja sõit tuli katkestada. Kaheksast ringist oli sõidetud viis ja kohtunikud otsustasid kordusstardi kasuks. Kordusstardist sai samuti Lember parima lähte kuid teda jälitama asus MM-sarja liider Luca Finotti, kellele omakorda järgnes Calzolari. Peeba paadi mootor aga kordusstardis ei käivitunud ja mehaanikud nägid tükk aega vaeva selle tööle saamiseks ja Peeba asus rajale teistest kaks ringi hiljem. Lember võitis sõidu, kuid teisel kohal lõpetanud Finottile määrati karistus stardisirge rikkumise eest ja ta langes viiendale kohale. Calzolari tõusis teiseks ja Henryk Synoracki lõpetas kolmandana. Marek Peeba sai 9. koha punktid.

Joonas küljelt Bad Saarow 2023

Klassis F-500 asus fooritulede kustudes sõitu juhtima Aabrams, kelle kannul olid Zielinski ja Robert Hencz. Hencz oli sunnitud mootoririkke tõttu katkestama ja tema kohal tõusis tagaajaja rolli Marian Jung. Samas järjestuses ka sõit lõpetati aga see ei olnud veel kõik. Zielinski andis Aabramsi vastu sisse protesti stardisirge rikkumise kohta. Rahvusvaheline zürii vaagis protesti läbi ja jättis selle kinnitamata. Aabrams säilitas esimese koha punktid ja stardib homsesse teise sõitu esikohalt.

Erko küljelt Bad Saarow

Homme sõidetakse Saksamaa HydroGP-l viimased kaks võistlusõitu ja selguvad klassi F-125 maailmameistrid.

Loe veel Veemoto tegemistest

Eesti jetisõitjad Belgia MV I etapil

18.04.2024

Belgia toimus möödunud pühapäeval Belgia jetisõidu MV I etapp. Võistlus toimus eestlastele juba tuttaval Eau de Heure järvel, kus eelnevalt toimunud mitu IJSBA euroopa tiitlivõistlust. Meie võistlejaid oli stardis kokku kuus.

Loe edasi

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.